MD200-12V 20Amp SMPS for CCTV
  • Stock: Out Of Stock
    Availability: NotInStock priceValidUntil: 2026-06-12
  • Brand: CPPlus
  • SKU: 1497 | DAC948
MD200-12V 20Amp SMPS for CCTV
CP Plus CP-DPS-MD200-12D Power Supply
We have Various sizes of CCTV Accessories.Check out our complete collection of CCTV Accessories
Features
  • Rain Proof
  • 100% full load built-in test
  • LED indicator for powder on
Specifications
  • Input voltage : 180~264VAC
  • Output voltage : 12V
  • DC Current Range : 0~20A
  • Ripple & Noise (max.) : 100mVp-p
  • Rated Power : 240W
  • Voltage Adj. Range : 11.4~13.2V
  • Voltage Tolerance : ±2.0%
  • Line Regulation : ±1.0%